Formularz oferty

Proszę wypełnić poniższy formularz
Produkt 1
Produkt 2
Produkt 3
Produkt 4
Produkt 5
Produkt 6
Produkt 7
Produkt 8
Produkt 9
Produkt 10
Pola oznaczone * są wymagane.
  • Lorem ipsum

Jakie są rodzaje regałów magazynowych?

1 Mar 2023
przez Administrator

Niezależnie od tego, czy zajmujesz się sprzedażą fizycznych produktów, czy świadczeniem różnego rodzaju usług, może okazać się, że prowadzenie swojego biznesu bez przestrzeni magazynowej nie będzie możliwe. Dlatego warto dowiedzieć się, w jaki sposób możesz zagospodarować swój magazyn, aby nie tylko umożliwiał Ci codzienne funkcjonowanie, ale również spełniał wszystkie niezbędne normy bezpieczeństwa. Regały magazynowe wykorzystuje się w celu składowania towarów, tak aby mieć pewność, iż zostanie zachowany ład i porządek. Dlatego półki muszą na pewno wytrzymać ciężar, jakim zostaną obarczone.

Rodzaje regałów magazynowych

Magazyn jest miejscem, w którym możesz składować dowolny towar. Będzie on najczęściej różnił się nie tylko wymiarami, ale również ciężarem. W związku z tym dobrze jest zorientować się, jakie są rodzaje regałów statycznych, dzięki czemu z dużo większą łatwością dopasujesz je do swojej przestrzeni magazynowej.

Najczęściej regały statyczne składają się z kilku półek, które są podwieszone w stałych odstępach od siebie. Regały dynamiczne, które są rzadziej wybierane, mogą za to pomóc przy składowaniu większych i cięższych towarów – ich „półki" składają się z systemów nośnych, np. rolek, po których ładowany towar przesuwa się po regale, z punktu załadowania do punktu pobrania, zmniejszając ilość energii potrzebnej do przemieszczenia towaru.

Regały magazynowe różnią się między sobą konkretnymi wymiarami. Ich wysokość zazwyczaj wynosi 180 cm, dzięki czemu dorosły człowiek jest w stanie sięgnąć po towar z najwyższej półki bez konieczności wspinania się na podest czy drabinę. Jednocześnie są to regały niewymagające zastosowania wózków widłowych, ponieważ wszystkie artykuły będziesz mógł umieszczać na i zabierać z półek ręcznie. Kolejnym parametrem jest szerokość oraz głębokość mebli magazynowych. Dzięki ich zróżnicowaniu z większą swobodą dopasujesz regały statyczne do wybranej przestrzeni magazynowej, jej układu i swoich potrzeb.

Podstawowe kategorie regałów magazynowych a ich zastosowanie

Przyglądając się dokładniej konstrukcji regałów magazynowych, zauważysz, że różnią się między sobą rodzajem półek. Wyróżniamy półki pełne, perforowane i gretingowe. Rodzaj powierzchni półki to bardzo ważny parametr, który pozwala na wykorzystanie regałów magazynowych w różnych branżach. Półki pełne oraz perforowane znajdują zastosowanie praktycznie w każdym magazynie, niezależnie od tego, co dokładnie będziesz chciał w nich przechowywać.

Półki gretingowe doskonale sprawdzą się między innymi w branży spożywczej oraz każdej działalności, w której musimy zapewnić właściwą cyrkulację powietrza pomiędzy składowanym towarem. Wszystkie regały magazynowe możesz wykorzystać w swoim magazynie, w zależności od tego, jaki rodzaj towaru decydujesz się sprzedawać czy też udostępniać swoim klientom. Na podstawie parametrów składowanych przedmiotów będziesz mógł dopasować do nich najlepszy regał magazynowy.

Solidne wykonanie regałów magazynowych

Jeżeli zdecydujesz się na regały magazynowe ze sklepu internetowego xxlinox.pl, to zyskujesz gwarancję najwyższej jakości. Każdy z regałów został wyprodukowany ze stali nierdzewnej AISI 430. To właśnie dlatego systemy do przechowywania i organizacji towaru wyróżniają się niesamowitą solidnością, wytrzymałością na bardzo duże obciążenia, a także minimalistyczną estetyką.

Wszystkie rodzaje regałów magazynowych zostały zaprojektowane w taki sposób, aby nie było najmniejszego problemu z dbaniem o ich czystość oraz konserwację. Ponadto regały magazynowe są wyjątkowo odporne na różne destrukcyjne czynniki. Do takich zalicza się m.in. wysoka temperatura, silne detergenty czy uszkodzenia mechaniczne. Regały magazynowe nie będą się rysować lub odkształcać pod wpływem ciągłego przestawiania towarów; materiał, z którego są wykonane, zapewnia trwałość tych mebli magazynowych.

Wybór dopasowanych regałów magazynowych

Zanim zdecydujesz się na zamówienie regałów magazynowych do swojej firmy, warto wcześniej ustalić, jaki rodzaj towaru chcesz składować, a także jakimi parametrami będzie się wyróżniać. Wtedy łatwiej będzie Ci podjąć decyzję o wyborze konkretnych wymiarów regałów magazynowych, ilości półek, a także rodzaju ich powierzchni.

Dużą zaletą dostępnych regałów magazynowych jest możliwość ich regulowania. Dlatego w każdej chwili wybrany regał może zostać dostosowany do składowania ładunków, które są inne niż oryginalnie zaplanowano.

Oczywiście organizacja przestrzeni magazynowej powinna być dopasowana także do możliwości konkretnego lokum, ponieważ magazyny nie zawsze znajdują się w wysokich i przestronnych pomieszczeniach. Czasami regały magazynowe muszą być ustawione w ciasnych i dość wąskich miejscach. Na szczęście z powodzeniem znajdziesz regały dopasowane do każdego typu przestrzeni, a jednocześnie zachowujące wygodę i bezpieczeństwo użytkowania, jakie zapewniają pełnowymiarowe i wielopoziomowe konstrukcje.

Systematyczne przeglądy regałów magazynowych

Decydując się na dowolny rodzaj regałów magazynowych, nie zaniedbuj przeglądu regałów. Chociaż są wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej i wykazują się wyjątkową wytrzymałością oraz odpornością na niekorzystne czynniki, to jednak ze względu na bezpieczeństwo użytkowania, co jakiś czas powinieneś sprawdzać stan techniczny każdego systemu. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wszystkie regały (statyczne, ale i dynamiczne, z elementami przesuwnymi) prawidłowo spełniają swoją funkcję.

Wszystkie regały magazynowe są produkowane według najwyższych standardów technicznych, jednak ich użytkowanie również powinno odbywać się zgodnie z zaleceniami producenta. Trzeba pamiętać między innymi o maksymalnej nośności półek czy też wytrzymałości na kontakt z substancjami chemicznymi. Przykładowo w przemyśle chemicznym takie regały magazynowe, jeżeli nie będą odpowiednio zabezpieczone, mogą być narażone na niszczenie. W związku z tym nieprawidłowe użytkowanie może po prostu zakończyć się obniżeniem ich jakości, a także trwałości.

Jeżeli jednak będziesz korzystał ze wszystkich regałów magazynowych zgodnie z zaleceniami producenta, to na pewno będą Ci służyły swoją powierzchnią do składowania towaru przez długie lata.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Czy to akceptujesz? Czy to w porządku? TakNieWięcej informacji na temat plików cookie »