Formularz oferty

Proszę wypełnić poniższy formularz
Produkt 1
Produkt 2
Produkt 3
Produkt 4
Produkt 5
Produkt 6
Produkt 7
Produkt 8
Produkt 9
Produkt 10
Pola oznaczone * są wymagane.
  • Lorem ipsum

Jaki wentylator do okapu gastronomicznego?

1 Mar 2023
przez Administrator

Chcesz prowadzić własny lokal gastronomiczny, ale jeszcze nie do końca zdajesz sobie sprawę z tego, co powinno znajdować się na jego wyposażeniu? Oczywiście z jednej strony myślisz o wyposażeniu kuchni czy też restauracji bądź kawiarni. W końcu to, co będzie znajdować się na sali, na której zaczniesz przyjmować gości, stanie się wizytówką Twojej marki. Nie zapominaj jednak o bardziej praktycznym wyposażeniu, od którego będzie zależeć prawidłowe i bezpieczne funkcjonowanie lokalu gastronomicznego. Takim elementem jest wentylator kuchenny, który znajduje swoje zastosowanie w okapie kuchennym. Warto dowiedzieć się, jakie wentylatory kuchenne możesz zamontować, dlaczego są konieczne, a także na co zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego rodzaju.

Wentylator wyciągowy do lokalu gastronomicznego

Niezależnie od tego, czy będziesz mieć małe bistro, kawiarnię, czy może bardzo dużą restaurację, w każdej z tych sytuacji musisz zadbać o wysoką jakość powietrza nie tylko w samej kuchni, ale przede wszystkim na powierzchni całego lokalu. Dlatego konieczne są wentylatory do okapów kuchennych, które będą odpowiedzialne za prawidłową cyrkulację powietrza. Dzięki takim wentylatorom zapewnisz właściwy przepływ powietrza, nawet jeśli znajdą się w nim cząsteczki tłuszczu, zanieczyszczeń czy też po prostu para wodna. Jest to bardzo skuteczny sposób na pozbycie się z lokalu gastronomicznego przykrych zapachów, wilgoci, a także nieświeżego powietrza.

Kolejnym powodem, dla którego należy zdecydować się na wentylator do okapu gastronomicznego, jest zapobieganie występowania podwyższonej temperatury, a także zachowanie właściwego mikroklimatu wewnątrz lokalu gastronomicznego. Wszystkie powyższe aspekty mają niewątpliwy wpływ na samopoczucie pracowników i klientów przebywających w restauracji lub kawiarni. Istotną kwestią jest także bezpieczeństwo oraz higiena pracy w Twoim lokalu gastronomicznym.

Wentylator do okapu gastronomicznego – wybieraj sprawdzone rozwiązania!

Jesteś zainteresowany zamówieniem wentylatora do okapu gastronomicznego? W sklepie internetowym xxlinox.pl znajdziesz profesjonalne wentylatory, wśród których wymienia się wentylatory kanałowe, a także kanałowe promieniowe. Pierwszy typ wentylatorów doskonale sprawdzi się w obiektach gastronomicznych, w których będzie nam bardzo zależeć na tym, aby praca takiego urządzenia nie zwracała na siebie uwagi. Jest to bardzo ważne, aby wentylatory pracowały cicho, w innym przypadku nie tylko staną się bardzo uciążliwe, ale jednocześnie mogą popsuć klimat w swoim lokalu gastronomicznymi.

Kolejnym aspektem, który powinien zwrócić Twoją uwagę, to wyjątkowa budowa wentylatora kanałowego: posiada on wbudowane łożysko kulkowe. Zaletą takiego wentylatora jest też jego polska produkcja. Każdy element został wyprodukowany w naszym kraju, co świadczy o doskonałej jakości wentylatorów kanałowych.

Drugi typ wentylatora – kanałowego promieniowego – służy przede wszystkim do kuchni przemysłowych. Jego zadaniem jest zapewnienie przepływu powietrza w systemie wentylacyjnym. Dlatego ma swoje zastosowanie w średnich i bardzo dużych lokalach przemysłowych, z kuchnią oddzieloną od sali dla klientów lub zamówieniami typowo kateringowymi.

Na to zwróć uwagę

Wybierając odpowiedni wentylator, należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jego konkretne zastosowanie. Już wiesz, że wentylator kanałowy sprawdzi się w bardziej kameralnych lokalach gastronomicznych, a wentylatory kanałowe promieniowe przeznaczone są do obiektów o charakterze przemysłowym.

Kolejnym parametrem, na który należy zwrócić uwagę, jest wydajność wentylatora. Oczywiście z jednej strony powinna ona być jak największa. Jednak tak naprawdę warto przeliczyć, jaki przepływ jest konieczny, aby utrzymać świeże i czyste powietrze w Twoim lokalu gastronomicznym. W końcu wentylator o większej wydajności, niż to jest konieczne, będzie generował zbędne koszty.

Dobrze jest sprawdzić także, czy wentylator posiada kilka prędkości silnika. Jest to pomocne, szczególnie gdy momentami faktycznie trzeba zadbać o szybszą i intensywną cyrkulację powietrza, ale zazwyczaj wentylator może działać na znacznie wolniejszych obrotach.

Bezpieczeństwo pracy wentylatorów do okapu gastronomicznego

Decydując się na konkretny wentylator, warto mieć na uwadze również to, czy będzie on pracował w pełni bezpiecznie. Mowa jest tutaj o podłączeniu wentylatora do sieci. Ważne jest to, aby zrobiła to wyłącznie osoba z odpowiednimi uprawnieniami.

Ponadto wentylator powinien być zabezpieczony przed działaniem wilgoci. Jak wiadomo, w kuchni każdy sprzęt jest narażony na działanie pary wodnej, cząsteczek tłuszczu unoszących się w powietrzu, a także dość agresywnych detergentów przeznaczonych do czyszczenia. Dlatego sprawdzając wentylator przed zakupem, powinieneś się upewnić, iż wybrane urządzenie posiada izolację zabezpieczające przed tymi wszystkimi czynnikami. W innym przypadku jego praca nie tylko mogłaby być zaburzona, ale również po prostu niebezpieczna.

Na szczęście wszystkie wentylatory do okapu gastronomicznego, które pochodzą ze strony xxlinox.pl posiadają 5-letnią gwarancję. Ponadto jakość tych urządzeń jest potwierdzona przez doskonałe opinie ze strony dotychczasowych klientów.

Wygodne korzystanie z lokalu gastronomicznego

Niezależnie od tego, czy już prowadzisz lokal gastronomiczny, czy dopiero masz to w planach, powinieneś mieć na uwadze funkcjonalność, wygodę i bezpieczeństwo takiego miejsca. Jest to bardzo ważne, ponieważ w kuchni lub też w innych przestrzeniach swojej restauracji będziesz spędzać wiele godzin w ciągu dnia.

Ponadto stworzone przez Ciebie warunki pracy będą codziennością dla Twoich pracowników, a także klientów przebywających w komercyjnej części. Dlatego właśnie Twoim zadaniem jest zatroszczenie się o każdy, nawet najmniejszy szczegół, który ma wpływ na środowisko pracy w Twoim lokalu gastronomicznym. Niezwykle istotne jest to, aby faktycznie nastawić się na doskonałą jakość. Niestety czasami właściciele lokali próbują startować bez nakładu finansowego, nie dbając o jakość wyposażenia. Jednak takie podejście zawsze kończy się fiaskiem.

Czytaj również: Akcesoria gastronomiczne

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Czy to akceptujesz? Czy to w porządku? TakNieWięcej informacji na temat plików cookie »